BAŠKA VODA
Baška Voda je miesto, ktoré spĺni všetky Vaše priania.
NAŠA PONUKA ZÁJAZDOV
VITAJTE v Baške Vode, mestečku dalmatínskeho šarmu, ležiacom 50 km južne od Splitu, na Makarskej riviére, na úpätí nádherného pohoria Biokovo. Čakáme Vás s otvoreným srdcom a pozývame Vás, aby ste sa presvedčili, prečo mnohí turisti svoju dovolenku každý rok trávia práve tu. LIVE KAMERA - TU! 
Modré, teplé a krištálovo čisté more, dlhé biele štrkovité pláže obkolesujúce borovicami poskytujú príjemný chládok a sú dokonalým prostredím pre relaksáciu od každodenného stresu a pomáhajú pochopiť, prečo je už dávno zapísané, že tu aj "človek na úmrtí znova ožije".
     
Baškovodská promenáda je vždy miesto stretnutí a načúvania životnému rytmu, či už sa prechádzate v spoločnosti svojich najmilších, oddychujete na lavičke pod palmami a lemovanej kvetinami, zvedavo očakávate výletné lode, alebo v tieni pod storočnou korunou stromu počúvate alebo rozprávate o zážitkoch.    
     
Stopy histórie, starých Ilýrov alebo života v dobách antiky a rímskej Aronie nájdete na archeologickej lokalite a v múzeu. Nekonečnú rozprávku o dokonalej kráse prináša Malakologické múzeum, kostoly a pamätníky, ktorí sú svedkami duchovnej a kultúrnej identity obyvateľov novodobej Bašky Vody.
     
Spevnite svoje telo a duch plachtením, plávaním a potápaním v morských hĺbkach. Naplňte si pľúca čistým zdravým vzduchom behaním, prechádzkami alebo otáčajúc pedále bicykla na cestičkách popri mori až po horské oblasti. Poleťte slobodne ako vták alebo organizovane navštívte park prírody Biokovo.
     
Pre veľkých i malých dovolenkujúcich je pripravená široká paleta rôznych vodných i plážových športových aktivít, nielen cez deň, ale i vo večerných hodinách. Ponuky lodných výletov na okolité ostrovy, trampolíny, detské kolotoče, tržnica so suvenírmi, kultúrny program Baška Voda Summer Festival a omnho viac na Vás čaká v tomto malebnom letovisku, kde o zábavu je naozaj postarané. Samozrejme nechýba ani živá hudba v podnikoch alebo diskotéky priamo na pláži.
     
Pre nadšnencov turistiky sa priamo nad letoviskom vypínajú dve malebné dedinky Topiči a Bast, v ktorých sú ukryté ukážky dalmatínskej ľudovej architektúry, pripomínajúce skanzemy voľne umiestnené na svahoch pohoria Biokovo, odkiaľ sú nádherné panoramatické výhľady na okolie.  
Už dávno bolo povedané, že láska ide cez žalúdok, a dalmatínska strava je toho dôkazom. Príťažlivé reštaruácie a konoby, či na promenáde alebo priamo na pláži, ponúkajú morské a iné špeciality mediteránskej kuchyne. Odporúčame malé rybacie reštaurácie ukryté v uličkách s typickou atmosférou rušnej dedinky, ktorej tradícia rybárčenia je stará, ako samotné miesto.
Po rôznych aktivitách alebo celodennom vylihovaní na pláži, po dobrej a chutnej večeri a pred nočným oddychom najlepšie je uvoľniť sa pri zvukoch hudby, pri piesni či tanci alebo bezstarostnej zábave v jednom z príťažlivých barov na promenáde alebo rovno na pláži.
Vďaka svojej polohe je Baška Voda ideálnym východiskom mnohých zaujímavých výletov. Morom na ostrovy Brač, Hvar, Korčulu, a pevninou do Splitu, Trogiru, Omišu, na vodopády na rieke Krka, za históriou do Dubrovníka, za pokojom a kľudom do Medžugoria, alebo lákavé splavovanie rieky Cetina nádherným kaňonom, prechádzka okolo nádherných najhlbších jazier v Európe Modré a Červené jazero. PONUKA FAKULTATÍVNYCH VÝLETOV - TU!
VIAC FOTO - KLIK - FOTOGALÉRIA BAŠKA VODA