Cestujeme autom
DO CHORVÁTSKA AUTOM
Povinnosťou vodiča je jazdiť s rozsvietenými dennými svietidlami alebo stretávacími svetlami v zimnom období. Počas jazdy je zakázané používať mobilný telefón bez náhlavnej súpravy. Vodič, ako aj všetci spolucestujúci v motorovom vozidle sú povinní používať počas cesty bezpečnostný pás. Reflexná vesta, ktorú je vodič povinný použiť pri odstraňovaní porúch, patrí do povinnej výbavy vozidla. Čerpacie stanice vo väčších mestách a na diaľniciach sú otvorené od 0:00 do 24:00 hod.

Platenie mýta za pouzívanie diaľníc:

A1 Záhreb - Bosiljevo - Zadar - Šibenik - Split - Śestanovac - Vrgorac

A2 Záhreb - Zprešić - Krapina - Macelj

A3 Bregana -Záhreb - Slavónsky Brod - Županja - Lipovac

A4 Záhreb - Varaždín - Goričan

A5 Osijek - Dakovo - Sredanci

A6 Bosiljevo - Vrbovsko -Rijeka

A7 Rijeka - Rupa

A9 Umag - Pula 

DOKLADY - pri vstupe do Chorvátska musíte mať vodičský a technický preukaz a doklad o poistení vozidla. Medzinárodný vodičský preukaz je potrebný v prípade prenájmu vozidla v autopožičovni. Preukaz vydáva domáci autoklub. Vodič, ktorý vozidlom so zahraničným evidenčným číslom vchádza na územie Chorvátskej republiky, musí mať platný medzinárodný doklad o povinnom zmluvnom poistení, ktorý platí na území Európskej únie alebo nejaký iný doklad o existencii takéhoto poistenia. Za medzinárodný doklad a dôkaz sa považuje oficiálna tabuľka s evidenčným číslom, ktorú má na sebe vozidlo, respektívne platná Zelená karta.

OBMEDZENIE RÝCHLOSTI VOZIDIEL:

- v obci 50km/h

- mimo obce 90km/h

- na cestách určených výlučne pre motorové vozidlá a na    rýchlostných komunikáciách 110 km/h

- na diaľniciach 130 km/h

- pre motorové vozidlá ťaqhajúce príves bez bŕzd 80 km/h

- pre autobusy a autobusy s ľahkým prívesom 80 km/h, na diaľniciach 100 km/h,    okrem organizovanej autobusovej prepravy detí.